Živý plot zastřižený profesionálem: myslete na daňový odpočet

Image

Tuto daňovou úlevu můžete využít, pokud budete postupovat podle systému sleva na dani za zaměstnávání zaměstnance z domova. Pokud se vás to týká a zajímá vás to, níže se dozvíte, jaké kroky je třeba podniknout a jaké podmínky je třeba splnit, abyste mohli tuto daňovou úlevu získat.

Daňový odpočet pro zahradnické práce je velmi přísné schéma. Pro jeho získání je třeba splnit řadu podmínek. Za prvé, žadatelé musí být daňovým rezidentem Francie. Ne na veškerou údržbu zahrady lze uplatnit daňovou úlevu, neboť vztahuje se pouze na nejběžnější práce, jako je stříhání živých plotů.. Toto schéma je vyhrazen pro osoby, které využívají služeb zaměstnance nebo schváleného subjektu. k provádění zahradnických prací. Ideálním řešením je najmout si profesionála, který je členem státem schváleného družstva. získat 50% daňovou úlevu. Tuto výhodu můžete využít zaměstnáním zaměstnance, který bude pracovat ve vaší hlavní nebo vedlejší domácnosti nebo v domácnosti vašich potomků..

LEES  Vizuální hádanka: Najděte vlka, který se spletl s touto skupinou opic

Jaké jsou odpočty za stříhání živého plotu profesionálem?

Podle finančního úřadu si můžete odečíst daň za zahradnické práce, včetně stříhání živých plotů, musí činit 50 % vynaložených peněz. Pokud je stanovena ve výši 5 000 EUR za zdaňovací období, znamená to tedy, že daňový odpočet ve výši 2 500 EUR za rok.. Vezměte prosím na vědomí, že celkový strop pro tento režim je omezen na 12 000 EUR. a je možné zvýšit tuto částku až na 15 000 EUR. Tato poslední možnost se odhaduje podle vyživovaných osob, v tomto případě dítě, člen domácnosti starší 65 let nebo osoba vzešlá v tomto věku, která však má nárok na APA..

Stříhání živých plotů: které políčko je třeba zaškrtnout v prohlášení?

Stejně jako u všech zahradnických prací, stříhání živých plotů musí být nahlášeno pro získání daňového odpočtu. Existují dvě možnosti, jak to provést. Pokud máte najali profesionála, který bude pracovat přímo na vašem domě.musíte zaškrtnout políčko 7DB formuláře 2042 -RICI. To se týká pronájmu zaměstnance nebo schváleného sdružení, společnosti nebo orgánu. Týká se pouze majitelů pronajatých bytů, kteří vytvářejí příjmy z nemovitostídruhá možnost vyžaduje, abyste zaškrtněte políčko 224 formuláře 2044.

Pro potvrdit nárok na daňový odpočet za zahradnické prácena finanční úřad požaduje podklady pro všechny operace. Proto je vhodné uchovávat doklady o platbách, ať už jsou hrazeny platební kartou, inkasem, bankovním převodem, šekem, univerzálním nástrojem apod. V této souvislosti je třeba poznamenat, že pouze faktury zaplacené s konečnou platností a v plné výši jsou způsobilé. Platby na účet nejsou způsobilé pro daňovou úlevu.

Nejnovější články

Mohlo by vás také zajímat

Sdílet :
  • Domů
  • Novinky
  • Živý plot zastřižený profesionálem: myslete na daňový odpočet