Tipy pro prodloužení výdrže baterie notebooku

Image

Kolik z nás tráví většinu času se svými telefony v ruce? Řekli byste, že hodně? Ve skutečnosti je to mnohem více, než si dokážete představit. Mobilní telefon se stal natolik sofistikovaným, že se z něj stal univerzální nástroj: k posílání zpráv a telefonování, k zábavě i práci, k chatování na sociálních sítích, k surfování po internetu atd. Jaké jsou řešení pro zvýšení výdrže baterie mobilního telefonu?? Zde je několik jednoduchých, ale účinných tipů.

1. Snižte jas svého zařízení

U nového mobilního telefonu, ať už se systémem Android nebo iPhone, se s tímto problémem setkáte jen zřídka. problém s baterií. U těchto modelů se baterie obvykle vybíjejí méně rychle. S postupem času a mnoha aktualizacemi nainstalovanými v zařízení však mají tendenci se vybíjet rychleji. Každá aktualizace nejenže zabírá čas v paměti notebooku, ale také vyžaduje poměrně dlouhou dobu načítání. To má vliv navýdrž baterie.

Pro nápravu tohoto problému existuje málo známá možnost, jak zachovat úroveň nabití baterie. Jedná se o skrytý parametr, který může minimalizovat jas notebookukterý je bezpochyby velkým zdrojem energie pro váš telefon. Na iPhonu musíte aktivovat bílý bod. To provedete tak, že přejdete do Nastavení. Tam přejděte na kartu „Zpřístupnění“ a poté na „Zkratky“. Zde najdete nastavení „bílého bodu“. Musíte jej aktivovat a po návratu na hlavní obrazovku telefonu uvidíte rozdíl.

2. Naučte se, jak šetřit baterii při používání Androidu a iPhonu

Existuje několik jednoduchých každodenních reflexů, které vám pomohou šetřit baterii mobilního telefonu.

Můžete zejména v noci nastavit režim „letadlo“.. To vám umožní šetřit baterii a vyhnout se rušení během spánku. Nebo když ji intenzivně používáte, nezapomeňte ji aktivovat režim „úsporný“ nebo „super baterie“..

LEES  11. února 2024: 3 astrologická znamení, která bojují se svými financemi a jak z toho ven!

Měli byste také vědět, že existují mobilní aplikace, které vybíjejí baterii. Proto se ujistěte, že zavřete všechny aplikace na pozadí. Odstranění nedůležitých widgetů . Deaktivujte také oznámení na pozadía animované obrazovky . Pokud jde o aplikace, které příliš nepoužíváte, zavřete je a odstraňte, abyste uvolnili místo v paměti a snížili zátěž baterie.

Dalším zlatým pravidlem je vždy vypnout sdílení a nastavení připojení pokud je nepoužíváte. To platí pro WiFi s hotspoty a sdílením připojení, NFC, Bluetooth a GPS.

3. Nezapomeňte chránit baterii mobilního telefonu správnými bezpečnostními opatřeními.

Existuje více než jeden způsob, jakoptimalizovat možnosti mobilního telefonu kromě nastavení jeho parametrů.

Zejména je třeba používat kvalitní nabíječku. To znamená, že buď použití originální nabíječky nebo použijte kompatibilní pouzdro a kabel USB. Jinými slovy, dodržujte doporučený proud a napětí pro vaše zařízení. Obecně platí, že se ujistěte, že nepoužívejte příliš vysoké napětí aby nedošlo k poškození baterie. Co se týče proudu, i když máte nabíječku s vysokým proudem, toto zařízení je navrženo tak, aby dodávalo nízký proud. Chcete-li baterii účinně nabíjet, musíte používat originální kabel z vašeho zařízení.

Abyste zachovali výdrž baterie telefonu, měli byste také dodržovat dobu nabíjení doporučenou výrobcem a nepřekračujte tuto hranici. Pokud je to možné, dávejte přednost síťovým zásuvkámnamísto nabíjení zařízení na notebooku pro optimální nabíjení, i když si myslíte, že budete notebook potřebovat. Šetřete energií.

Nejnovější články

Mohlo by vás také zajímat

Sdílet :
  • Domů
  • Novinky
  • Tipy pro prodloužení výdrže baterie notebooku