Naše tipy pro pěstování krásných muškátů na balkoně!

Image
@Culture2000

Pokud chcete svému balkonu dodat barvu a svěžest, měli byste zvážit výsadbu muškátů tam.

Tyto rustikální rostliny se velmi snadno udržují a potěší vaši terasu krásnými barevnými květy.

Zde jsou tipy, které vám pomohou vypěstovat muškáty na vašem balkoně a udržet je zdravé.

Vyberte si správnou odrůdu pelargónie

Výběr různých druhů pelargónie je nezbytný pro získání zdravé a prosperující rostliny. Existuje mnoho odrůd muškátů, z nichž některé jsou odolné a dobře odolávají teplu nebo chladu, a lze je tedy pěstovat venku i uvnitř.

K dispozici jsou různé barvy, druhy listů a tvary. Pokud chcete pelargonie s dvojitými květy, je nutné zvolit hybridní odrůdu. Konečně, výběr přístavu se může lišit v závislosti na dostupném prostoru a klimatických podmínkách.

Připravte půdu a nádobu

Před výsadbou semen nebo řízků je důležité připravit půdu a nádobu, do které se rostliny vejdou. Pro dosažení uspokojivých výsledků musí být substrát bohatý a dobře odvodněný.

K tomu se doporučuje použít zeminu pro zalévání smíchanou s pískem nebo štěrkem. Následně je nutné zvolit nádobu přizpůsobenou zvolené odrůdě. Mělo by být dostatečně hluboké a široké, aby se rostlina mohla šířit.

Hrnec musí být také na dně propíchnut, aby dobře odtékal přebytečná voda. Navíc se doporučuje vybrat nádobu odolnou extrémním teplotám a nepřízni počasí, aby rostlině poskytla stabilní prostředí po celou dobu jejího růstu.

Jakmile je nádoba vybrána a naplněna zeminou, zbývá pouze zasadit semena nebo řízky.

Zasaďte semena nebo řízky

Zasaďte semena nebo řízky do připravené půdy a štědře je rozprostřete. K udržení rostlin na místě použijte kolík a drát. Můžete dokonce přidat bambusový stojan pro extra podporu. Poté semena nebo řízky lehce zakryjte zeminou a humusem.

LEES  Které tlačítko na kotli spotřebuje méně energie?

Ujistěte se, že mezi každou rostlinou je ponechána velká plocha. Jakmile semena nebo řízky zasadíte, zalijte je. Zajistěte jim dostatek vody, aby byl substrát vlhký, ale ne příliš.

Můžete také použít hnojiva pro usnadnění růstu vašich rostlin. Nepoužívejte příliš mnoho hnojiv, protože to může být škodlivé pro rostliny a vytvořit příznivé podmínky pro choroby. Zde je seznam věcí, které je třeba zvážit:

  • Použijte kolíky a dráty
  • Lehce zakryjte zem
  • Zalévejte semena nebo řízky
  • Použijte mírné hnojivo

Dodržováním těchto tipů budete schopni správně zasadit semena nebo řízky a dosáhnout uspokojivých výsledků.

O rostliny se starejte zálivkou a hnojením

Rostliny pelargónie potřebují určitou údržbu, aby zůstaly zdravé a prosperující. Jakmile si vyberete vhodnou odrůdu, připravíte půdu a nádobu a zasadíte semena nebo řízky, musíte se nyní o rostliny starat, aby dosáhly svého plného potenciálu.

Zalévání je nejdůležitější. Muškáty potřebují stálou vlhkost, ale ne příliš. Je lepší dobře zalévat jednou týdně, než zalévat příliš často.

Rostliny by se také měly každých pár měsíců oplodnit, aby mohly rychleji růst a produkovat více květů. Je vhodné použít hnojivo s pomalým uvolňováním, které muškátům poskytne živiny, které potřebují na dlouhou dobu.

Dodržováním těchto tipů snadno získáte na balkon krásné a zdravé muškáty.

Je důležité nepodceňovat význam slunečního svitu a dobrého zavlažování, které jsou klíčem k získání krásných květin. Péče o vaše rostliny je nezbytná pro jejich pohodu a krásu vašeho balkonu.

Mohlo by vás také zajímat

Sdílet :
  • Domů
  • Zahrada
  • Naše tipy pro pěstování krásných muškátů na balkoně!