Naše tipy, jak nahradit vybledlé oblečení!

Image

Pokud se vám někdy stalo, že vám oblečení vybledlo a vy nevíte, jak to napravit, nezoufejte! Máme pro vás několik domácí tipy které vám pomohou obnovit a renovovat vaše oblečení.

Ať už se jedná o barevné skvrny, pot nebo jiný typ znečištění, máme pro vás potřebné rady. Sledujte naše jednoduché tipy obnovit své drahocenné kousky a vdechnout svému šatníku nový život.

Porozumění typu barviva

Blednutí je přenos barvy z jedné tkaniny na druhou. K tomu může dojít, když se oblečení pere společně a barva jednoho oděvu se přenáší na druhý. Nejčastějšími typy blednutí jsou blednutí způsobené potravinami, léky a životním prostředím.

Například barvy perlivých nápojů, čaje a vína se mohou přenést na světlé oblečení a změnit barvu látky, pokud se rychle neošetří.

Skvrny od léků způsobují léky, které obsahují barviva nebo pigmenty. Skvrny od životního prostředí jsou způsobeny prachem, pylem nebo slunečním zářením, které se hromadí na oblečení.

Používejte přírodní odstraňovače skvrn

Skvrny na oblečení můžete redukovat, aniž byste museli kupovat drahé chemikálie. Existuje celá řada odstraňovače skvrn přírodní odstraňovače skvrn.

Mezi nejběžnější přísady patří bělidlo, soda bikarbona a ocet, které lze smíchat a vytvořit tak přírodní roztoky s horkou vodou. Kromě toho jsou účinnými čisticími prostředky olivový olej a citronová šťáva. Odstraňovače skvrn velmi účinné při odstraňování skvrn.

Při výběru přírodního odstraňovače skvrn k odstranění skvrny je důležité vyzkoušet jej na malé, nenápadné části tkaniny před použitím roztoku na celou skvrnu. Tím zajistíte, že se přípravek nerozpouští nebo netřepí na tkanině.

Jakmile najdete účinný přípravek, naneste jej přímo na skvrnu a nechte ji několik hodin působit, než ji opláchnete čistou vodou. Poté byste měli vidět, že skvrna začíná mizet.

LEES  Vlhkost u vás doma: jaké jsou příznaky a jak se jí zbavit?

Odstraňování skvrn pomocí speciálních přípravků

Na trhu je mnoho speciálních produktů, které pomáhají odstraňovat skvrny. Ačkoli jsou velmi účinné, je důležité, abyste používat tyto výrobky s opatrnostíMohou být toxické a způsobit poškození tkanin. Je proto důležité dodržovat pokyny uvedené na obalu a provést předběžný test na diskrétní části oděvu.

Zde jsou uvedeny některé speciální přípravky, které lze použít k odstranění skvrn:

  • Tekutý prací prostředekzejména ty, které obsahují kyselinu citronovou.
  • Alkoholový roztokTen lze použít k čištění některých skvrn.
  • Výrobek na bázi čpavkunapříklad čistič oken nebo odstraňovač skvrn na kobercích.
  • Přípravek na bázi bělidlaJedná se o velmi účinný odstraňovač skvrn, ale je třeba jej používat opatrně, protože je velmi agresivní vůči některým vláknům.

Před použitím jakéhokoli z těchto přípravků je důležité zkontrolovat, zda je tkanina snese. Před použitím přípravku na skvrnu je také vhodné vyzkoušet malou plochu oděvu.

Předcházení vzniku skvrn v budoucnu

Pro varovat skvrny v budoucnu, je nezbytné znát typ tkaniny a typ skvrny. Například skvrna od lepidla se nebude ošetřovat stejným způsobem jako skvrna od Skvrna inkoustu.

Kromě toho jsou jemnější a barevnější látky náchylnější k vyblednutí. Proto je důležité ošetřovat tkaniny specifickými přípravky přizpůsobenými jejich složení.

V tomto případě může být velmi prospěšné nahradit horkou vodu vlažnou a přidat jemný čisticí prostředek určený pro barevné tkaniny.

Kromě toho je dalším preventivním opatřením, které se může osvědčit, používání utěrek z mikrovlákna k odstranění skvrn. Ubrousky z mikrovlákna velmi účinně absorbují skvrnu, aniž by poškodily tkaninu.

Stejně tak může být praktickým řešením prevence zabarvení skvrn suché praní. Tímto způsobem můžete zabránit poškození oblečení odolnými skvrnami nebo nechtěnými barvivy.

Pokud vaše oblečení vybledlo, nepanikařte! Existuje několik tipů pro domácnost které mohou pomoci zachránit situaci.

LEES  Tip na čištění: Jiskřivý interiér s bílým octem!

Výše uvedené metody jsou velmi účinné a levné, takže není třeba najímat čističe nebo vyměňovat textilie. Doufáme, že pro vás byly tyto tipy užitečné a že se vám nyní podaří potřísněné oblečení vyžehlit.

Nejnovější články

Mohlo by vás také zajímat

Sdílet :
  • Domů
  • Dům
  • Naše tipy, jak nahradit vybledlé oblečení!