Jak vyčistit skleněný nebo křišťálový lustr?

Image

Pokud máte skleněný nebo křišťálový svícen na domaVíte, že je nezbytná údržba, abyste jej udrželi v dobrém stavu a zabránili jeho poškození.

Čištění lustru může být zdlouhavý a choulostivý úkol, ale ne nemožný.

V tomto článku vám poradíme, jak na to. tipy jak účinně a bez velké námahy vyčistit skleněný nebo křišťálový lustr.

Příprava lustru na čištění

Než začnete s čištěním, je nutné lustr řádně připravit. Tento krok je zásadní pro dosažení uspokojivého výsledku. Začněte tím, že odstraníte všechny svíčky a další předměty připevněné ke svícnu.

Po provedení tohoto úkonu lze k odstranění prachu a nečistot použít vysavač. Abyste se ujistili, že byly odstraněny všechny nečistoty, doporučuje se přejet po povrchu malým vlhkým kartáčkem.

Abyste co nejúčinněji odstranili mastnotu a skvrny, doporučujeme lehce navlhčit hadřík horkou vodou a otřít jím kov nebo sklo. Po provedení této přípravy můžete přejít k fázi čištění.

Čištění pomocí specifického přípravku

Před čištěním svícnu je třeba připravit nástroje a potřebný specifický přípravek. Voskové svíčky na sobě obvykle mají zbytky, které je třeba vyčistit speciálním přípravkem. Specifický přípravek k jejich odstranění bez zanechání zbytků. Pomocí roztoku jemného mýdla a teplé vody připravte směs, kterou nanesete na lustr. K důkladnému vydrhnutí všech částí svícnu můžete použít měkký kartáč.

Po dokončení aplikace konkrétního přípravku jej nechte několik minut působit. Pokud chcete vosk odstranit snadněji, můžete do směsi mýdla a horké vody přidat také trochu bílého octa. Po uplynutí času opláchněte přípravek horkou vodou a osušte jej měkkým hadříkem.

Čištění běžnými domácími prostředky

Lustr můžete vyčistit běžnými domácími prostředky. Nicméněje nutná opatrnost a střídmost, protože některé výrobky mohou poškodit kov. Je proto důležité pečlivě si přečíst informace na obalu výrobku a dodržovat návod k použití.

LEES  Tipy, jak zůstat v teple, aniž byste zruinovali banku: jak čelit extrémnímu chladu a zároveň ušetřit za topení

Zde je seznam běžných domácích produktů, které lze použít k čištění lustru:

  • Jemné mýdlo
  • Mýdlová voda
  • Jedlá soda
  • Bílý ocet
  • Kyselina citronová

Kromě tohoLustr lze také čistit houbou a měkkým hadříkem namočeným ve vodě a mýdle. Je však důležité dbát na to, aby přípravek nebyl příliš abrazivní a neobsahoval čpavek nebo alkohol.

Čištění dokončete měkkým hadříkem

Jakmile dokončíte čištění lustru pomocí specifického přípravku nebo běžných domácích prostředků, je čas ho pořádně vydrhnout. měkký hadřík. Použijte hadřík z mikrovlákna, který nepoškodí lustr. Můžete také použít zámiš nebo vlhkou houbu.

Lustr jemně otřete. měkkým hadříkem a jemným mýdlem k vyleštění a ochraně povrchu. Na velmi křehké kusy můžete nanést lehkou vrstvu vosku, která je ochrání před skvrnami a poškrábáním.

Po dokončení povrch pečlivě osušte a ujistěte se, že na něm nezůstaly žádné skvrny ani stopy. Váš lustr je nyní čistý a připravený zářit.

Čištění skleněného nebo křišťálového lustru v domácnosti se může zdát jako náročný úkol, ale dodržováním těchto jednoduchých kroků můžete snadno a rychle dosáhnout uspokojivých výsledků.

Běžné domácí prostředky mohou být použity Pečlivě odstraňte z dílů nečistoty a mastné skvrny. Aby nedošlo k poškrábání a jinému poškození, používejte měkké materiály, jako jsou bavlněné utěrky nebo utěrky z mikrovlákna.

Specializované čisticí prostředky mohou být také zakoupit k nahrazení příliš agresivních. Při dodržení těchto pokynů by měl váš lustr zářit jako nový!

Nejnovější články

Mohlo by vás také zajímat

Sdílet :
  • Domů
  • Dům
  • Jak vyčistit skleněný nebo křišťálový lustr?