Jak správně vyprat moskytiéry? Objevte naše tipy!

Image

Máte doma sítě proti komárům? Pokud ano, víte, že jejich údržba je velmi důležitá! Vaše moskytiéry je třeba pravidelně prát, aby se zabránilo přenosu zárodků a bakterií.

Naštěstí jejich čištění není tak složité, jak by se mohlo zdát. V tomto článku vám poskytneme několik informací. tipy pro domácnost správně prát sítě proti komárům a udržovat je v dobrém stavu.

Kroky pro praní moskytiér

Správné praní moskytiér je důležité pro udržení zdravého a bezpečného prostředí ve vaší domácnosti. Prvním krokem je odstranění veškeré tkaniny z okna. Po odstranění látky ji musíte vyčistit vysavačem, abyste odstranili prach a nečistoty.

Poté ji můžete vyprat vodou a mýdlem nebo pokud možno v pračce. Ujistěte se, že jste látku také dobře opláchli, abyste odstranili veškeré zbytky výrobku. Jakmile je tkanina suchá, můžete ji vrátit na místo. Pokud jsou moskytiéry velmi znečištěné nebo poškozené, je nejlepší je vyměnit za nové.

K čištění používejte správné prostředky

Pro účinné čištění moskytiér je vhodné používat přípravky vhodné pro jejich materiál. Obecně stačí jemný čisticí prostředek a voda.. Pokud je však vaše moskytiéra vyrobena z látky nebo hedvábí, budete muset použít speciální přípravky na textil.

V takovém případě zvolte specializované prací prostředky, které nepoškodí tkaninu vaší moskytiéry. Nezapomeňte, že nadměrné používání abrazivních chemikálií se důrazně nedoporučuje.To může způsobit nenapravitelné poškození tkaniny.

Pokud vám chybí inspirace, vždy můžete zvolit marseillské mýdlo nebo prací prášek. Tyto výrobky jsou velmi účinné a levné.a jsou doporučovány profesionály v oblasti úklidu.

Pravidelně udržujte sítě proti komárům

Pravidelná údržba moskytiér je velmi důležitá pro zajištění jejich účinnosti. Zahrnuje následující kroky:

  • ČištěníK odstranění nahromaděného prachu a částic lze použít vysavač nebo kartáč.
  • MazáníPro zvýšení životnosti a výkonu namažte pohyblivé části síta minerálním olejem.
  • OvládáníZkontrolujte stupeň opotřebení moskytiér a zjistěte, zda nejsou děravé nebo natržené. Pokud ano, měly by být vyměněny.
LEES  Proč byste neměli blokovat větrací otvory ve vašem domě, i když je zima?

Po provedení těchto úkonů bude vaše moskytiéra připravena pokračovat ve své hlavní funkci. Zvláštní pozornost je třeba věnovat sítím v blízkosti dveří a oken, protože mohou být vystaveny povětrnostním vlivům a vyšší úrovni slanosti.

Další tipy pro účinné čištění

Pokud se na moskytiérách vyskytují pachy, můžete je odstranit otřením moskytiér hadříkem namočeným do vody. bílým octem. Odstraní také skvrny od hmyzu a další nečistoty. Můžete jej také smíchat se sodou bikarbónou, abyste získali silnější přípravek.

Po vyčištění můžete použít roztok vyrobený z vody a jemného mýdla, který látku moskytiéry ochrání a dodá jí svěží vzhled. Tkaninu můžete také otřít hadříkem namočeným v esenciálním oleji, který jí dodá příjemnou vůni.

Pokud je vaše moskytiéra příliš velká, můžete ji zmenšit pomocí šicího stroje. Důležité je zvolit správný typ nitě a nastavit napětí tak, aby byl steh dokonale neviditelný.

Pokud je váš šicí stroj příliš složitý na použití, můžete si vždy zavolat profesionála, který bude schopen provést úkol pečlivě a přesně.

Dodržováním těchto pokynů domácí tipymůžete snadno udržujte sítě proti komárům a udržujte je. delší životnost. Je důležité je pravidelně čistit, aby se v nich neusazoval hmyz a nepoškozoval látku. Je tedy velmi důležité je řádně prát!

Nejnovější články

Mohlo by vás také zajímat

Sdílet :
  • Domů
  • Dům
  • Jak správně vyprat moskytiéry? Objevte naše tipy!