Jak se vyhnout mrazu ve skleníku? 4 tipy, jak ochránit rostliny!

Image

Skleníky nabízejí zahrádkářům skvělý způsob pěstování rostlin, které by v jejich regionu normálně nerostly.

Aby to však fungovalo, je třeba podniknout kroky k ochraně rostlin před mrazem a nepřízní počasí.

Naštěstí existuje několik jednoduchých tipů které vám pomohou udržet ve skleníku správnou teplotu a zachovat rostliny.

V tomto článku vám ukážeme, jak na to. chránit své rostliny na skleník a vyhnout se mrazu pomocí 4 jednoduchých rad.

Zajistěte dobrou tepelnou izolaci

Dobrá tepelná izolace může mít velký vliv na spotřebu energie a účty za ni. Chcete-li zlepšit izolaci svého domu, můžete přidat další izolaci na stěny a stropy a také na okna a dveře.

Na okna můžete také aplikovat reflexní fólie, které zabrání pronikání tepla dovnitř a sníží tepelné ztráty.

Lepší izolaci proti chladu a teplu mohou zajistit také silné závěsy. Je však důležité zajistit, aby místa, kterými může unikat teplo, byla řádně utěsněna.

Používejte materiály odrážející teplo

Při navrhování a rozvržení zahrady můžete a měli byste používat materiály odrážející teplo. nezbytné používat materiály které pomáhají udržovat teplota. Tyto materiály se nazývají „tepelné reflektory“. Použití těchto materiálů je velmi účinné pro omezení škodlivé účinky slunečních paprsků na zahradu. Mohou také pomoci snížit náklady na účty za energii tím, že blokují teplo a zabraňují přehřívání zahrady.

Materiály odrážející teplo lze nalézt v různých tvarech a velikostech. Některé jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako je dřevo, korek nebo kámen. Jiné jsou vyrobeny z kovu, například z hliníku, který velmi účinně odráží sluneční paprsky. V některých případech je možné instalovat speciální krytinu vně zahrady, která odráží teplo, a tím i chránit vaši zahradu.

LEES  Jak můžete chránit svůj skleník před sněžením?

Nainstalujte automatický zavlažovací systém

Pro udržení zdravé zahrady nebo trávníku je zavlažování nezbytné. S ohledem na klimatické změny a omezení spotřeby vody je důležité snížit množství vody používané k zalévání. Řešením tohoto problému může být instalace automatického zavlažovacího systému.. Při správném naprogramování a nastavení mohou tyto systémy zajistit optimální zavlažování a zároveň snížit celkovou spotřebu vody. Zde jsou uvedeny hlavní funkce automatických zavlažovacích systémů:

  • Přesné a inteligentní řízení zavlažování.
  • Řízení frekvence a délky zavlažování.
  • Noční zalévání, aby se minimalizovalo odpařování.
  • Úspora vody díky centralizovanému řízení.

Abyste však mohli určit, který systém je pro vaše potřeby nejvhodnější, musíte znát vlastnosti vašeho klimatu a půdy. Pokud máte velkou zahradu nebo jste zodpovědní za sportovní trávník, možná budete muset instalovat složitější systém s různými senzory a ovládacími prvky. Kromě toho je důležité sledovat předpověď počasí, abyste mohli zavlažovací program odpovídajícím způsobem přizpůsobit.

Sledování předpovědi počasí

Předpověď počasí je důležité sledovat také kvůli ochraně vašeho domova a rostlin. Pomůže vám to připravit se na extrémní povětrnostní podmínky. V případě vlny vedermohou například teploty stoupnout velmi vysoko a způsobit škody, pokud na ně nejste připraveni.

Kromě toho je aktuální předpověď počasí může pomoci určit typ předpovídaného deště a podle toho přizpůsobit automatický zavlažovací systém. Je proto nezbytné být informován a vědět, kdy se připravit na nejnáročnější povětrnostní podmínky.

Dodržováním těchto 4 tipy jak jednoduše chránit rostliny ve skleníku a vyhnout se mrazu, zajistíte, že zůstanou zdravé a budou prospívat.

Skleníky si zaslouží zvláštní péči a pozornost, proto je důležité přijmout nezbytná opatření a najít vhodná řešení, jak zabránit mrazu.

Po dodržení těchto kroků si můžete být jisti, že vaše rostliny budou plně využívat výhod skleníku.

Nejnovější články

Mohlo by vás také zajímat

Sdílet :
  • Domů
  • Zahrada
  • Jak se vyhnout mrazu ve skleníku? 4 tipy, jak ochránit rostliny!