Jak se staráte o zahradu v zimě? Jak se starat o zahradu v lednu a únoru?

Image

Zimní je kouzelné období pro péči o zahradu a její přípravu na novou sezónu.

Leden a únor jsou důležité měsíce pro údržba zahrady a v tomto článku se podíváme na několik tipů pro péče o zahradu tuto zimu.

Příprava zahrady na zimu

Před příchodem zimy je nutné připravit zahradu a provést práce potřebné k ochraně rostlin a zahradnického nářadí před nepříznivými vlivy. Nejdříve je třeba posekat plevel, který se přes léto rozrostl, aby se přes zimu nerozšířil.

Důležité je také mulčovat půdu, aby byla zajištěna dodatečná ochrana před mrazem.. Je také dobré zkontrolovat stav keřů a ovocných stromů, zda nejsou příliš suché nebo poškozené, abyste o ně mohli v případě potřeby náležitě pečovat. Nakonec před příchodem prvních mrazů posbírejte spadané ovoce a za každou cenu se vyvarujte vlhkosti nebo plísním.

Péče o rostliny v lednu a únoru

Pokud mají vaše rostliny přežít příchod jara, je v lednu a únoru nezbytná péče o rostliny. Připravte je na chlad, rostliny musí být dobře živeny a zalévány. Doporučujeme přidávat kompost a používat organická hnojiva k obohacení půdy.

Navštivte keře by měly být prořezávány, aby byly schopny odolávat vysokým teplotám a silným větrům. Trvalky by se měly prořezávat v červnu nebo červenci.

V tomto zimním období je důležité kontrolovat, zda jsou rostliny dobře zakryté, a nezapomínat je chránit před mrazem. Důležité je také odstranit plevel, který obvykle roste kolem rostlin. V neposlední řadě je nezbytné dohlížet na různé škůdce a choroby, které mohou rostliny napadnout, a v případě problému rychle jednat.

Čištění zahradnického nářadí

Čištění zahradního nářadí je velmi důležitou součástí péče o zahradu. Správná údržba je nezbytná pro zachování jejich výkonnosti a trvanlivosti.

LEES  Měli byste nyní zasadit své malinové keře do květináčů? Zde je odpověď!

Existují několik metod jak správně vyčistit nástroje. Níže je uveden seznam kroků, které je třeba dodržet:

  • Všechny nástroje udržujte ostré a čisté.
  • Nástroje oplachujte proudem vody.
  • Nářadí vydrhněte mýdlem a měkkým kartáčem.
  • Otřete je suchým hadříkem, abyste odstranili přebytečnou vlhkost.
  • Olej nářadí na ochranu proti korozi
  • Skladujte je na suchém, dobře větraném místě.

Takto bude vaše nářadí připraveno k použití po mnoho let. Vaše zahrada nebude potřebovat mnoho úsilí k dosažení optimálních výsledků. Péče o nářadí je proto velmi důležitá, pokud chcete udržovat krásnou zahradu.

Ochrana před zimním počasím

V zimě může být počasí pro vaši zahradu velmi nepříznivé. Abyste ochránili své rostliny a zahradní nářadí, je velmi důležité podniknout kroky k jejich ochraně před zimními podmínkami.

Doporučuje se přikrýt rostliny mulčovací kůrou jako slámasláma seno nebo kouř. To pomůže ochránit kořeny rostlin před chladem a mrazem. Můžete také shromáždit plachty, kterými zahradu a její nářadí zakryjete v případě silného deště, sněžení nebo krupobití.

Nakonec je vhodné připravit půdu tím, že rýčování k provzdušnění a zabránění stagnaci vody.

Měsíce Leden a Únor jsou pro zahrádkáře obecně nejnáročnější, protože většina práce se omezuje na péči o zahradu.

Tyto měsíce však také nabízejí příležitost k provedení údržbových prací, které jsou nezbytné, pokud si chcete zahradu naplno užívat i po zbytek roku. Dodržováním těchto tipů můžete o svou zahradu pečovat i v zimě a zajistit její krásu a produktivitu po celý rok.

Nejnovější články

Mohlo by vás také zajímat

Sdílet :
  • Domů
  • Zahrada
  • Jak se staráte o zahradu v zimě? Jak se starat o zahradu v lednu a únoru?