Jak se pěstuje pod sklem? Objevte naše tipy a rady!

Image

Pěstování pod skleník může být velmi uspokojivým způsobem celoročního získávání čerstvé zeleniny a květin.

Skleníky Skleníky jsou vynikajícím způsobem, jak ochránit vaše plodiny před povětrnostními vlivy a zároveň jim poskytnout optimální podmínky pro růst a prosperitu.

Pokud se chcete naučit, jak pěstování pod sklemtento článek je pro vás! Najdete v něm praktické rady a tipy, jak dobře nastartovat zahradničení ve skleníku. skleník a zajistěte si bohatou a plodnou úrodu.

Připravte půdu pro výsadbu

Půda je základem veškerého pěstování ve skleníku. Proto je nezbytné ji před výsadbou řádně připravit. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je zvolit bohatou, dobře propustnou půdu s neutrálním pH.

Jakmile jsou tato kritéria splněna, je třeba zásadní obohatit půdu organickými nebo minerálními hnojivy a provzdušnit ji vidlemi nebo pluhem. Po provedení těchto kroků bude půda připravena na příjem semen nebo sazenic.

Jakmile jsou rostliny založeny, je důležité udržovat v půdě dostatečnou vlhkost, aby se plodiny dobře vyvíjely.

Výběr odrůd vhodných pro pěstování ve skleníku

Výběr odrůd odrůdy odrůdy vhodné pro pěstování ve skleníku jsou základním faktorem pro získání dobrého a bohatého výnosu. Je důležité zohlednit charakter půdy a místní klimatické podmínky.

Je také užitečné znát délku růstového cyklu rostliny. Výběr odrůd by měl zohledňovat délku růstového cyklu. teplotavlhkost a požadavky na světlo aby byl zajištěn správný vývoj.

Některé druhy odrůd jsou vhodnější pro pěstování pod krytem než venku, zejména ty, které jsou citlivější na nepřízeň počasí nebo potřebují větší ochranu před větrem.

Hybridní odrůdy jsou také odolnější vůči chorobám a škůdcům. Výhodné může být také použití odrůd, které nabízejí větší toleranci vůči široké škále faktorů prostředí a mohou zkrátit dobu potřebnou k dosažení zralosti.

LEES  Jaké rostliny se nejsnáze stříhají? Náš návod k úspěchu bez námahy

Zajistěte dostatečnou zálivku

Správné zavlažování je nezbytné pro zajištění prosperity skleníkových plodin. Je to zásadní zajistit rostlinám dostatek vody, ale ne příliš mnoho, aby se předešlo problémům se stagnací a suchem. Při jejich zalévání je tedy třeba najít rovnováhu.

K tomu je nezbytné znát tzv. typ půdyjejí schopnost zadržovat vodu a klimatické podmínky, ve kterých chcete rostlinu vysadit. Od toho se bude odvíjet množství potřebné vody i četnost zalévání.

Několik faktorů je třeba vzít v úvahu:

  • okolní teplota;
  • srážky ;
  • sluneční svit ;
  • růstová fáze rostliny.

V závislosti na těchto parametrech lze pravidelně upravovat zálivku. Například za horkého a slunečného počasí je třeba zalévat častěji a ve větším množství. Naopak za chladnějšího a méně slunečného počasí lze zalévat s většími rozestupy a mírněji.

Prevence a léčba škůdců a chorob

Prevence chorob a škůdců je nezbytná pro zajištění přežití skleníkových plodin. Pokud není možné se těmto problémům zcela vyhnout, lze jejich dopad omezit vhodnými metodami ochrany.

Hlavní metodou ochrany proti škůdcům a chorobám je používání chemických látek, není však bez rizika. K omezení výskytu parazitů a hub lze použít alternativní řešení, jako je biologická kontrola nebo hygienické metody.

Je důležité skleníkovou zahradu pravidelně monitorovat, aby bylo možné včas odhalit problémy a přijmout řešení dříve, než způsobí značné škody na plodinách.

Důležité je také často kontrolovat mladé rostliny, zda nevykazují příznaky chorob nebo škůdců. Pokud rostlina vykazuje příznaky, měla by být ze zahrady odstraněna a zničena, aby se zabránilo jejímu šíření.

Také plevele je třeba pečlivě odstraňovat, aby se zabránilo šíření škůdců a chorob. V neposlední řadě je třeba udržovat půdu čistou, aby se minimalizovalo riziko šíření.

Pěstování ve skleníku může být vzrušující a prospěšnou činností. Je to ideální způsob, jak kontrolovat povětrnostní podmínky a dosáhnout optimálních výsledků.

LEES  Jak se vyhnout blátu v kurníku a vychovat šťastné opeřence? 4 geniální nápady, které můžete vyzkoušet

Je důležité si uvědomit, že vybudování a údržba skleníku vyžaduje čas a úsilí, ale výsledky za to stojí. S trochou trpělivosti a přípravy můžete využívat výhod pěstování ve skleníku.

Nejnovější články

Mohlo by vás také zajímat

Sdílet :
  • Domů
  • Zahrada
  • Jak se pěstuje pod sklem? Objevte naše tipy a rady!