IQ test: Procvičte si laterální myšlení a pobavte se při řešení této matematické hádanky.

Image

Ať už ve formě úloh nebo hádanek, IQ testy matematika jsou cvičení, která testují vaši inteligenci a pomáhají vám zlepšit vaše duševní schopnosti.

Protože často vyžadují logické myšlení, laterální myšlení a schopnost řešit problémy, abyste našli řešení, tato mozková cvičení jsou ideální pro udržení všech vašich kognitivních schopností.

Navíc se můžete i bavit.

IQ test: „Jestliže 87 + 92 = 22, 39 + 21 = 13, kolik je tedy 52 + 31?“.

Mozková cvičení které navrhujeme níže, vyžaduje nekonvenční myšlení s ohledem na daná omezení a informace. Zahrnuje tedy laterální myšlení a laterální přístup.

V důsledku toho tato matematická hádanka vyžaduje určitou míru kreativity a kritického myšlení. Při jejím řešení budete muset přemýšlet nestandardně a vymýšlet nečekaná řešení.

Jste připraveni? Dobře si prohlédněte následující obrázek. Najdete na něm 2 již vyřešené rovnice a další, která potřebuje vaši pomoc.

Na základě logiky použité v těchto prvních dvou operacích zkuste najít odpověď na 52 + 31.

Radiotips

Analýze a rozluštění tohoto matematického problému věnujte tolik času, kolik potřebujete. Nezapomeňte však spustit stopky, abyste změřili rychlost své analýzy.

Měli byste vědět, že géniové ji dokázali vyřešit za méně než 20 sekund. A co vy? Hodně štěstí!

IQ test: Správná odpověď

Zvažovali jste různé přístupy a použili jste všechny své matematické znalosti a zkušenosti, ale nedokážete dát dohromady stopy a najít kód, který vyřeší tuto matematickou hádanku? Než to vzdáte, hledejte ještě chvíli.

Nyní, když jste vyčerpali všechny své zdroje, je čas odhalit správnou odpověď.

Řešení

Řešení, které jsme potřebovali, bylo 9.

Dostali jste tento výsledek? Pokud ano, gratulujeme! Jste vysoce inteligentní člověk a jsme si jisti, že umíte kreativně řešit problémy.

LEES  Vizuální test: chybu na tomto obrázku najdou jen ti nejchytřejší!

Pokud jste toto číslo nenašli, zde je návod, jak na to.

Každou číslici v prvním členu sečtete a odečtete dvě číslice v druhém členu a poté je sečtete takto: 87 + 92 = (8 + 7) + (9 – 2) = 15 + 7 = 22. Podobně ve druhé rovnici máme 39 + 21 = (3 + 9) + (2 – 1) = 13.

V poslední rovnici pak máme: 52 + 31 = (5 + 2) + (3 – 1) = 7 + 2 = 9. V této rovnici je tedy 52 + 31 = (5 + 2) + (3 – 1) = 7 + 2 = 9.

Radiotipy

Nejnovější články

Mohlo by vás také zajímat

Sdílet :
  • Domů
  • Novinky
  • IQ test: Procvičte si laterální myšlení a pobavte se při řešení této matematické hádanky.