IQ test: Přijměte tuto matematickou výzvu, pokud stále ovládáte základy počítání!

Image
@Culture2000

Matematické IQ a logické testy jsou perfektní mentální cvičení k měření vašich matematických dovedností a zároveň se baví.

Ale kromě samotného testu tyto mozkové výzvy současně kultivují a stimulují trpělivost, paměť, koncentraci, vytrvalost a kritické myšlení.

Tak si udělejte radost z provedení dnešního testu, protože vám přináší jen dobro!

Vizuální test: „Najdete odpověď na tuto rovnici? »

Abychom otestovali vaše matematické dovednosti, vybrali jsme sérii operací, které vyžadují hodně pozornosti a velký smysl pro logiku.

Jste připraveni potrápit své mozky? Objevte svou hádanku dne níže:

18÷3 (5-4 +1) = ?

@Culture2000

Doporučujeme vám, abyste se před zobrazením odpovědi pokusili vyřešit problém sami. Vezměte prosím na vědomí, že nemáte právo žádat o pomoc osobu nebo internet. Pokuste se vyřešit tuto hádanku svými vlastními dovednostmi.

Zejména proto, že tentokrát nemáte žádné časové omezení. Pokud však chcete měřit rychlost analýzy a logiky, můžete vždy spustit časovač.

IQ test: Správná odpověď

Odpověděli jste správně? Výborně ! To znamená, že jste stále matematický hvízdák. Chcete-li si udržet své dovednosti, pravidelně trénujte svůj mozek pomocí náročných cvičení, jako je tento. Na našich stránkách najdete varianty tohoto typu testu.

Zapomněli jste, který výpočet má přednost mezi závorkami, násobením a sčítáním?

Je to proto, že jsi trochu rezavý, pokud jde o matematiku! Pamatujte na koncept: PEMDAS. Toto je trik, jak si zapamatovat pořadí priorit operací: závorky, exponenty, násobení a dělení, sčítání a odčítání.

Řešení

Takže pro výpočet dnešního testu musíte začít tím, že vyřešíte operaci v závorkách, poté provedete násobení a poté dělení.

Vzhledem k tomu, že sčítání a odčítání jsou v závorkách, provádějí se jako první a nikoli po proudu. Také operace musí být prováděny zleva doprava.

LEES  Vyvážit emoce a důvod: Astro-Tarotová předpověď na 17. ledna 2024

Takže jste museli udělat následující:

18÷3 (5-4 +1) = 18÷3 (1 +1) = 18÷3 (2) = 6 (2) =12

Řešením dnešní matematické hádanky je tedy 12.

@Culture2000

Neváhejte a dejte tuto mozkovou výzvu svým přátelům a rodinným příslušníkům, aby zhodnotili své matematické a logické dovednosti. Tento test je vhodný i pro děti, aby je uvedl do složitých výpočtů.

Mohlo by vás také zajímat

Sdílet :
  • Domů
  • Novinky
  • IQ test: Přijměte tuto matematickou výzvu, pokud stále ovládáte základy počítání!