IQ test: Najděte hodnotu tvarů, abyste mohli posoudit svou matematickou logiku.

Image
@Culture2000

Stejně jako svaly lidského těla, i mozek potřebuje trénink, aby podával dobré výkony a zůstal ve formě.

A není nic stimulujícího a účinnějšího pro zdokonalení fungování vašeho mozku než mentální cvičení, jako je to, které jsme pro vás připravili níže.

Jedná se o IQ test ve formě matematické hádanky. Prověří vaše kritické myšlení, vaše logicko-matematické schopnosti i rychlost analýzy a řešení problémů. Je to kompletní cvičení pro ty, kteří vědí, jak jej využít.

Matematický test: „Najděte hodnotu každého tvaru, abyste odvodili řešení poslední rovnice“

Následující obrázek obsahuje 4 rovnice, jejichž neznámé jsou reprezentovány různými geometrickými tvary. Poslední rovnice ještě není vyřešena. Vaší výzvou pak je najít odpověď na tuto čtvrtou rovnici.

Jak jste pochopili, tuto výzvu nepřijmete bez úspěšného dokončení dalšího úkolu proti proudu: nalezení hodnoty každého tvaru. Teprve po provedení tohoto kroku můžete vyřešit rovnici: 1 kolo + 1 čtverec x 1 tyč =?

@Culture2000

Abyste toho dosáhli, budete muset zapojit svou fantazii a použít nekonvenční metodu řešení problémů. Jsi připraven ? Je to na tobě !

IQ test: Správná odpověď

Pokud nedokážete vyřešit tuto matematickou hádanku, řešení najdete níže:

Řešení

Odpověď na poslední rovnici je 7. Chcete-li najít tuto odpověď, zde je logika, kterou musíte dodržovat:

V první rovnici dostanete hodnotu čtverce = 2.

Pak ve druhé rovnici máte hodnotu trojúhelníku tím, že zadáte hodnotu čtverce: 3.

Potom se hodnota kruhu získá pomocí třetí rovnice: 1.

Pak jednoduše vypočítejte poslední rovnici s respektováním pořadí priority výpočtů v matematice, která zní takto: 1 + 2 x 3 = 1 + 6 = 7.

@Culture2000

Pamatujte, že matematická cvičení, jako je tato, nesmírně stimulují mozek. Rozvíjejí vaše logicko-matematické dovednosti, váš kritický smysl, vaši koncentraci a rychlost myšlení.

LEES  Test osobnosti: Les nebo rty? 2 možnosti pro 2 velmi odlišné postavy

Tyto IQ testy jsou pak perfektní pro udržení vašeho mozku v dobré kondici a zároveň zábavu. Najděte nejlepší mozkové výzvy na našem webu a neváhejte pozvat své přátele a rodiny, aby s vámi stimulovali svou inteligenci!

Mohlo by vás také zajímat

Sdílet :
  • Domů
  • Novinky
  • IQ test: Najděte hodnotu tvarů, abyste mohli posoudit svou matematickou logiku.