Co zasít v lednu do skleníku? Základní zelenina a květiny

Image

Pokud chcete mít po celý rok dostatek zeleniny a květin, je nejlepší vysadit je s předstihem ve skleníku.

Již v lednu je možné vysévat některé druhy zeleniny a květin, které jsou pro dobrou zahradu nezbytné. zahrada bohatá a rozmanitá.

V tomto článku najdete tipy zjistit jakou zeleninu a květiny vysévat v lednu pod sklo.

Jakou zeleninu a květiny vysévat v lednu?

Leden je ideálním obdobím pro výsev zeleniny a květin, abyste dosáhli krásných jarních výsledků.

Mezi zeleninu, kterou lze v tomto období vysévat, patří saláty, rajčata, pórek, fazole a hrách.

Co se týče květin, můžete vybírat z valounků, sedmikrásek, pomněnek nebo macešek. Některé odrůdy jsou vhodnější pro pěstování venku, zatímco jiné je snazší pěstovat ve skleníku.

V každém případě je důležité vědět, že některé druhy zeleniny a květin jsou na zimní mrazy citlivější než jiné.

Výhody pěstování ve skleníku

Pěstování plodin ve skleníku má mnoho výhod. Sluneční svitje například optimalizován tak, aby podporoval vývoj rostlin. Plodiny jsou také chráněny před nepřízní počasí a příliš nízkými teplotami.

LEES  Tipy pro kopání zahrady v zimě: důležitost této akce a nejlepší techniky, jak ji provést

Zlepšuje se také kvalita půdy, protože se používá bohatší a výživnější půda. Navíc je u skleníkových plodin také menší pravděpodobnost napadení škůdci nebo chorobami, což je velkou výhodou. V neposlední řadě lze rostliny pěstované ve skleníku chránit před konkurencí plevelů.

Dalším důvodem, proč jsou skleníky tak oblíbené, je, že díky ochraně a specifickému prostředí, které nabízejí, umožňují zemědělcům rychleji získat větší úrodu. Skleníky také umožňují zemědělcům sklízet kvalitnější produkty díky optimálním podmínkám, které poskytují pro vývoj rostlin a květů.

Pro pěstování zeleniny a květin je důležité před výsadbou dobře připravit půdu. Doporučujeme ji smíchat s kompostem, aby se zlepšila její struktura a úrodnost.

Půdu je také vhodné okopávat nebo obracet, aby se odstranil plevel. Po dokončení těchto kroků můžete přejít k výsadbě.

Chcete-li však získat bohatou a kvalitní úrodu, doporučujeme použít tzv. skleník. Chrání plodiny před nepřízní počasí a chorobami. Příznivé prostředí pro růst rostlin můžete vytvořit také regulací teploty, vlhkosti a kyslíku.

Zde jsou nepostradatelné pro úspěšné pěstování ve skleníku :

  • Dobře připravená a upravená půda
  • Vhodné vybavení (rostliny, nářadí atd.)
  • Automatický zavlažovací systém
  • Teploměr pro kontrolu teploty
  • Větrání pro udržení dobré kvality vzduchu

Díky těmto několika tipům a trikům budete moci pěstovat vlastní zeleninu a květiny ve skleníku.

Základní informace pro úspěšné pěstování ve skleníku

Skleník je nezbytným nástrojem pro amatérské i profesionální zahrádkáře, kteří chtějí pěstovat zeleninu a květiny v optimálních podmínkách.

Nicméněpro úspěšné pěstování je důležité skleník před zahájením řádně připravit. K tomu je zapotřebí určité specifické vybavení. Za prvé je nezbytný přístup k vodě.

Nezbytný je účinný zavlažovací systém přizpůsobený velikosti skleníku. Dále je třeba zajistit, aby půda byla dostatečně bohatá na živiny, aby byla produktivní.

LEES  Aromatické rostliny, které rostou ve stínu: našich 5 nejlepších pro vás!

Nezbytné je také dobré provzdušňování a dostatečné větrání, které udržuje vlhkost a eliminuje nepříjemné pachy. V neposlední řadě je rozhodujícím faktorem výběr rostlin k pěstování: musíte zvolit rostliny, které jsou vhodné pro vaše klima a typ půdy.

Stručně řečeno, správná příprava skleníku je pro úspěšnou úrodu nezbytná. Dobrý zavlažovací systém, výživná půda, dobré větrání a uvážlivý výběr rostlin jsou klíčem k bujné zahradě.

V lednu vám pěstování ve skleníku umožní sklizeň různé druhy zeleniny a květin. Můžete vysadit různé druhy vhodné pro toto období, například saláty, pórek, cherry rajčata a měsíčky. Začátečníci i zkušení zahradníci si mohou snadno vytvořit pestrou zeleninovou a květinovou zahradu.

Nejnovější články

Mohlo by vás také zajímat

Sdílet :
  • Domů
  • Zahrada
  • Co zasít v lednu do skleníku? Základní zelenina a květiny