8 tipů, jak investovat do vína a neudělat chybu

Image

Jiné mají naopak velmi stabilní kurzy, které jim umožňují chlubit se značnými kapitálovými zisky. Přesto existuje řada tipů, které vám pomohou investovat do vína, aniž byste udělali chybu. Zde je 8 nejlepších tipů, kterými se řiďte.

Podmínky skladování

Pokud je vaším cílem investovat do vína za správných podmínek, musíte podniknout určité kroky. První věcí, na kterou je třeba myslet, je a zůstává Podmínky skladování. K tomu je třeba zřídit bezpečný a dobře strukturovaný prostor. Teplota by měla být stabilní a nízká, s relativní vlhkostí kolem 70-75 %. Abyste víno co nejlépe využili, musíte ho chránit tím, že zajistíte jeho uchování, a to zejména z bezpečnostních a pojistných důvodů.

Ročník

Dobrá studie ročníkBudete si moci vybrat víno, které lze skladovat 10 a více let. Musíte investovat do vína, které lze uchovávat po dobu několik desítek let. Mějte však na paměti, že kapitálový zisk z případného dalšího prodeje budete moci realizovat až po uplynutí minimálně 5 let.

Hodnocení

Pro investování do vína bez chybyna notace je důležitým faktorem, který by neměl být opomíjen. Špatně hodnocené víno je problém. Důrazně doporučujeme, abyste se před nákupem poradili s odbornými průvodci. Můžete nahlédnout do průvodců, jako je Bettane & Desseauve nebo Revue du vin de France. Shoda nádherných hodnocení, která udělují jak odborníci, tak degustátoři, je zárukou kvality vína.

Trendy

Chcete-li se správně rozhodnout a dobře investovat, musíte se informovat. To vám umožní hned na začátku rozpoznat potenciální perspektivní oblasti. Například cena meursaultů Arnauda Enteho v roce 2013 náhle vzrostla. Stalo se tak poté, co byl průvodcem Bettane et Desseauve vyhlášen vinařem roku. V roce 2012 se cena pohybovala jednoduše kolem padesáti eur. V roce 2018 se však vyšplhala na více než 300 eur. Zůstaňte vzhůru a sledujte vývoj trendů abyste se vyhnuli špatné investici.

LEES  Vyrovnání souhvězdí 13. února 2024: Astrální otřes v lásce – intenzivní a rozhodné astrologické předpovědi

Nákup vín en primeur

Jedná se o systém, který se vztahuje zejména na velké zatříděné odrůdy Bordeaux. Jedná se o techniku založenou na starobylé tradici předprodeje. Tím se získávají peněžní prostředky potřebné k pokrytí provozních nákladů. Víno se často prodává ještě během zrání. Vína en primeur můžete nakupovat přímo od výrobců prostřednictvím specializovaných platforem. Ty musí získat zvláštní příděly. Většina z nich již neprodává přímo jednotlivcům, ale prostřednictvím výhradně na základě jednání.

Původ

Podmínky skladování a přepravy vín ovlivňují jejich kvalitu. Abyste si tím byli jisti, měli byste bedny nakupovat u renomovaných obchodníků. Mohou to být přímo vinařství, profesionální obchodníci s vínem nebo odborníci na prodej. Tímto způsobem budete moci zaručit lepší sledovatelnost svých lahví. A tím se nejlépe vyhnete riziku padělání.

Objem

Nejlepší způsob, jak koupit víno, je ve dvou případech. První slouží k pravidelnému testování a druhá ke zrání. Je to pochopitelné, protože chuťový profil ročníku se rok od roku zvyšuje. Některé ročníky zrají lépe než jiné a víno by se mělo prodávat dál v ideálním okamžiku, kdy dosáhne svého vrcholu.

Vyhledávání výhodných nabídek na aukčních a inzertních serverech

Najdete zde tipy, jak získat ty nejlepší nabídky. Stačí použít inzertní a aukční platformy. To však není bez rizika. Proto je třeba být opatrný. Najdete zde příklady klasických webů, jako je eBay nebo Leboncoin (speciálně určený pro výkup soukromých sklepů). Existují však také specializované internetové stránky, které nabízejí službu virtuální aukce. U těchto platforem najdete také např. kótování a historii jednotlivých ročníků.

Další, a neméně důležitou, výhodou aukčních stránek je možnost láhve jsou systematicky oceňovány. Můžete si tak být jisti dobrou spolehlivostí, což je u lahví v hodnotě tisíců eur důležité. Navíc existuje řada stránek, které slibují, že vám investicí do vín vydělají dost peněz. Většinou se jedná o opravdu lákavé nabídky. Měli byste se jim vyhnout. Musíte být mimořádně ostražití a ujistit se, že jste na správné stránce. Dávejte si tedy pozor na online podvody.

LEES  Vizuální test: na tomto obrázku je ještěrka, ale kde se skrývá?

Investujte do Bordeaux Futures 2021 s Cavissima

Pokud chcete investovat do vína, primeurs nabízí výhodu přístupu k velmi žádaným vínům, která jsou často nedostupná, protože jsou příliš vzácná. Umožňuje vám také zaplatit za ně méně, protože vzácnost nevyhnutelně zvyšuje ceny v době dalšího prodeje. Nákup lahví vína en primeur je tedy velmi dobrou investicí.

Pokud nevíte, jak na tuto investici, můžete tak učinit pomocí webových stránek cavissima.com. Jedná se o platformu, která se již několik let specializuje na investice do vína a nabízí několik řešení. Můžete si vybrat mezi :

  • la cave sésame
  • prémiový sklep
  • platinový sklep

Buďte si jisti, že ať se stane cokoli, dostanete radu ohledně výběru vína, které chcete koupit. U prvních dvou řešení je asistent virtuální, ale pokud budete potřebovat pomoc, je vám vždy k dispozici zákaznický servis, který zodpoví vaše dotazy. U platinového sklepa vám poradce poskytne doporučení.

Měli byste si také uvědomit, že v případě nákupu za účelem dalšího prodeje nebudete muset lahve uchovávat doma. To znamená, že se nemusíte starat o teplotu a vlhkost ve sklepě. Samozřejmě, pokud si chcete nechat lahve doručit domů pro vlastní spotřebu nebo pro další prodej, je to u společnosti Cavissima také možné. Stačí jen počkat, až budou vína primeur stáčena do lahví.

V každém případě, jak je na těchto stránkách také uvedeno, jsou vína z Bordeaux sázkou na jistotu. Samozřejmě budete muset počkat asi dva roky, než se víno začne stáčet do lahví, ale to není nijak závazné. Koneckonců, víno má datum minimální trvanlivosti. Investiční vína se nepijí ihned po lahvování. V konečném důsledku vám to umožní realizovat kapitálový zisk ve výši nejméně 10 % oproti ceně, kterou jste zaplatili na začátku. V případě spekulací mohou ceny dokonce prudce vzrůst.

LEES  Astrologické předpovědi na 17. února 2024: rozluštění svého dne pomocí věšteckého tarotu

Nákupem vín en primeur získávají vinaři také zálohu v hotovosti. V závislosti na ročníku mohou mít větší či menší potíže, zejména po špatné sklizni. Záloha získaná z prodeje vín en primeur jim také může umožnit pokračovat v investicích a výrobě. Tímto způsobem je pomáháte podporovat.

Nejnovější články

Mohlo by vás také zajímat

Sdílet :
  • Domů
  • Novinky
  • 8 tipů, jak investovat do vína a neudělat chybu